Respuesta :

Answer:

The correct answer is $3.15

Step-by-step explanation:

To find the answer you do $1.89 divided by 3 to find the unit rate,which is 63 cents. Then you do 5 times 63 cents to equal $3.15.

HAVE A GOOD DAY!

ACCESS MORE